Warunki dla profesjonalnych klientów

Od 1 sierpnia, 2018, zaczną obowiązywać nowe wymogi Europejskiego Urządu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) związane z warunkami zapewniania handlu CFD Detalicznym klientom organizacji finansowych, którzy wykonują swoje transakcje w krajach należących do Unii Europejskiej.

 

Ryzyko

Od 30 lipca, 2018, maksymalna wartość dźwigni dla nowo otwartych pozycji CFD zostanie ograniczona w zależności od rodzaju aktywu:

     
  Profesjonalni
klienci
 Retail
clients
   Wyższe  Niższe
Główne pary walutowe Główne pary walutowe1:500 Główne pary walutowe1:30
Pozostałe pary walutowe, złoto Pozostałe pary walutowe, złoto1:500 Pozostałe pary walutowe, złoto1:20
Główne indeksy Główne indeksy1:100 Główne indeksy1:20
Towary, inne niż złoto, pozostałe indeksy Towary, inne niż złoto, pozostałe indeksy1:100 Towary, inne niż złoto, pozostałe indeksy1:10
CFD na akcje CFD na akcje1:20 CFD na akcje1:5

W przypadku otwartych pozycji na Twoich kontach 30 lipca, 2018, wartość dźwigni dla nich nie zostanie zmieniona, a wymogi marginesu pozostaną bez zmian, aż do zamknięcia tych pozycji. Ta reguła obejmuje również konta otwarte na platformie inwestycyjnej CopyFX.

 

"Stop Out" dla każdego konta osobno

Ta funkcja ujednolici poziom margin (100% dla kont Prime i 50% dla pozostałych konta), po czym dostawcą jest zobowiązany zamknąć jedną lub więcej otwartych pozycji CFD.

Profesjonalni
klienci
 
Detaliczni
klienci
 
 

Ochrona przed ujemnym saldem dla każdego konta osobno*

Od teraz wszyscy traderzy mają zapewnioną ochronę przed ujemnym saldem. Jednak ta usługa jest dostępna dla klientów RoboMarkets już od dłuższego czasu. Ochrona przed ujemnym saldem gwarantuje, że trader nie straci więcej pieniędzy niż posiadał na swoim koncie.

Profesjonalni
klienci
 
Detaliczni
klienci
 
 

Programy bonusowe

RoboMarkets zapewnia swoim klientom najlepsze oferty promocyjne na rynkach finansowych: Klasyczny bonus, Bonus Profit Share, Cashback (Rebates), Do 10% od salda na koncie, Klient VIP

Profesjonalni
klienci
 
Detaliczni
klienci
 
 

Członek ICF

Investor Compensation Fund (ICF) z siedzibą na Cyprze to organizacja, która zapewnia ubezpieczonym klientom (należącym do firm zarejestrowanych w CySEC), kompensację w sytuacjach, gdy inne firmy nie są wypłacalne.

Profesjonalni
klienci
 
Detaliczni
klienci
 
Nowe wymogi ESMA nie wpłyną na kategorię "Profesjonalny Klient". Każdy klient firmy ma możliwość zażądania ponownej kategoryzacji, zgodnie z określonymi kryteriami.
* — Ochrona przed ujemnym saldem dla klientów Profesjonalnych jest zapewniana osobno dla każdego przypadku. Firma zastrzega sobie prawo, by anulować usługę NBP (z ang. negative balance protection) poszczególnym klientom.

Jak stać się Profesjonalym Klientem RoboMarkets?

Aby stać się Profesjonalnym klientem, musisz posiadać odpowiednie doświadczenie, wiedzę i kompetencje wymagane, aby w sposób niezależny podejmować decyzje inwestycyjne i dokładnie oceniać ryzyko związane z tymi decyzjami.

 

Przejść test kwalifikacyjny

Aby stać się Profesjonalnym klientem, musisz przesłać zgłoszenie dla ponownej kategoryzacji i przejść test kwalifikacyjny w swoim Obszarze Członkowskim.

Aby pomyślnie przejść test kwalifikacyjny, musisz spełniać co najmniej dwa z poniższych kryteriów:
  • Wielkość twojego portfela instrumentu finansowego, który obejmuje zarówno depozyty gotówkowe jak i instrumenty finansowe, musi przekraczać 500 000 EUR.
  • Wykonałeś duże transakcje na odpowiednim rynku na przeciętną ilość 10 (dziesięciu) na kwartał przez ostatnie cztery (4) kwartały.
  • Działasz lub działałeś w sektorze finansowym przez co najmniej jeden (1) rok piastując profesjonalne stanowisko wymagające wiedzy na temat tego jak wykonywać transakcje lub korzystać z oferowanym usług.
 

Nasi specjaliści skontaktują się z tobą

Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jak najszybciej. Możemy się z tobą skontaktować, by poprosić o dodatkowe dokumenty lub zaraz po rozpatrzeniu zgłoszenia.

Dokumenty wymagane do przejścia testu kwalifikacyjnego:
  • Potwierdzenie wolumenu środków: wyciągi bankowe, list bankowy z zaleceniem dotyczącym salda kredytowego, rachunki brokerów, wyciągi z rachunków powierniczych (na przykład aktywa funduszy, wyciągi gotówkowe lub inne wyciągi z rachunków), raporty innych organizacji finansowych.
  • Potwierdzenie twojego doświadczenia handlowego: wyciągi z kont bankowych lub brokerskich (na przykład historia twojego rachunku handlowego u dowolnego brokera forex), certyfikat, który potwierdzi twoje wolumeny handlowe lub podobne dokumenty.
  • Potwierdzenie twojego doświadczenia z zakresu finansów: CV, opinie / referencje od pracodawcy, dokumenty dotyczące dłuższych seminariów, staży i szkoleń finansowych (które potwierdzą doświadczenie ponad 12 miesięcy na stanowisku profesjonalisty finansowego), link do profilu LinkedIn Xing itp.

Pełna lista dokumentów w celu przejścia procedury ponownej kategoryzacji może zostać przesłana na żądanie.